728 x 90

اد رویس: رژیم ایران تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا و امنیت هم‌پیمانان آمریکا است

ادرویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
ادرویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۹مهر ۹۶ در جلسه‌یی که در این کمیته درباره سیاست آمریکا در مواجه با رژیم ایران برگزار شد، رژیم ایران را تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا و امنیت هم‌پیمانان آمریکا در منطقه دانست و گفت: «موافقتنامه هسته‌یی پر اشتباهی که باراک اوباما با رژیم ایران امضا کرده یک قمار بود».

وی افزود: «در عراق و سوریه، سپاه پاسداران از جنگ با داعش استفاده کرده و با کمک شبه‌نظامیان و اقدامات ظالمانه، به مناطق زیادی از این کشور سلطه یافته است».

اد رویس گفت: «ادامه برنامه رژیم ایران برای گسترش موشکهای بین قاره‌ای، با استفاده از پولی که برداشتن تحریم‌ها پس از برجام برای این رژیم به همراه داشته، بسیار مهم است. هیچ کشوری بدون پیگیری ساخت سلاح هسته‌ای، همچین برنامه پرهزینه‌ای را ادامه نداده است. این سلاحها برای هدف قرار دادن ما طراحی شده‌اند. در حالی که توافقنامه برجام ممکن است رژیم ایران را از ساخت سلاح هسته‌یی باز داشته باشد، خودکفایی صنعتی این رژیم و بی‌میلی جامعه جهانی درباره بازدید از مراکز نظامی رژیم ایران، به‌معنی عدم اطلاع ما از فعالیتهای پنهانی این رژیم در راه ساخت سلاح هسته‌یی است. برای همین اکثریت کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان با این توافقنامه مخالفت کردند اما در نهایت باراک اوباما آن را امضا کرد. در نتیجه این توافق بیش از ۱۰۰میلیارد در اختیار ایران قرار گرفت که بیشتر آن را سپاه پاسداران دریافت کرده است».

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در پایان گفت: «اگر چه این توافقنامه بسیار پر اشتباه است، ما باید نهایت بهره‌برداری را از آن انجام دهیم. باید با هم‌پیمانانمان همکاری کرده تا از دستیابی بهتر بازرسان به مراکز هسته‌یی رژیم ایران اطمینان حاصل کنیم. هم‌چنین نقاط ضعف این توافقنامه را مورد توجه قرار دهیم. ما هم‌چنین باید تلاش رژیم ایران برای بر هم زدن ثبات منطقه را مورد خطاب قرار دهیم».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات