728 x 90

حکومت قاچاقچیان!

آخوند محمد جعفر منتظری دادستان کل رژیم
آخوند محمد جعفر منتظری دادستان کل رژیم
اگر در اینترنت کلمه‌ قاچاق کالا را جستجو کنید، انواع تعریفها را مشاهده خواهید کرد. این یکی از این تعریفها به‌نقل از کارشناسان است:
«در علم اقتصاد به ورود یا خروج مخفیانهٴ کالا از مرزهای کشور قاچاق گفته می‌شود. هم‌چنین وارد کردن کالاهایی که ورود یا معاملهٴ آن از طرف دولت ممنوع اعلام شده، قاچاق نامیده می‌شود. در این تعریف آن چه مورد معامله قرار می‌گیرد را کالای قاچاق می‌نامند و به شخص یا اشخاصی که مبادرت به انجام قاچاق می‌کنند، قاچاقچی یا سوداگر می‌گویند».

در یک تعریف دیگر، گریز دادن کالا از پرداخت مالیات و عوارض به دولت، و یا فراری دادن کالا از مقررات دولتی و نقل و انتقال و خرید و فروش آن به‌طور غیرمجاز و ممنوع، قاچاق کالا نامیده می‌شود.
کالاهایی هم که مخفیانه از مرزهای کشور وارد و یا خارج می‌شود مشمول این تعریف است.
اگر تعریفهای مختلف را کنار هم قرار دهیم، مشاهده می‌کنیم که یک عامل مشترک در تمامی آنها هست. اقدام مخفیانه و دور از چشم دولت.
وقتی بخواهیم همین تعریف را با آن چه سالهاست در ایران تحت حاکمیت آخوندها صورت می‌گیرد منطبق کنیم، با تناقضهای جدی مواجه می‌شویم. بالاترین مقامهای این رژیم فاسد ازجمله خود خامنه‌ای صحبت از 25میلیارد دلار قاچاق سالانه می‌کنند. ولی‌فقیه ارتجاع در روز 6بهمن 1393 در مورد ابعاد قاچاق گفت: «امروز فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی‌آورد؛ بهانه‌های مختلفی هم وجود دارد. مثلاً مسألهٴ قاچاق؛ رقمهایی که این روزها می‌گویند، رقمهای عجیب‌وغریبِ گیج‌کننده بیست و چند میلیارد قاچاق [است‌ ] ! واقعاً سر انسان گیج می‌رود».
تناقض این جاست که مگر می‌شود بیست و چند میلیارد کالا را در کوله پشتی یا زیر لباس یا ته لنجها مخفی کرد؟ بنابراین اصل اساسی تعریف قاچاق یعنی مخفی بودن موضوعیت خودش را از دست می‌دهد. چنین ابعادی از قاچاق امکان ندارد مگر توسط جریانهای سازمانیافته‌یی که خود ارکان حاکمیت را تشکیل می‌دهند یا لااقل بخشی از حاکمیت هستند.
واقعیت این است که در حاکمیت آخوندها اصلی‌ترین عامل قاچاق، سپاه پاسداران رژیم است که عملاً ارکان اقتصادی کشور را هم قبضه کرده است. به این ترتیب معنای قاچاق آن چنان که در فرهنگ لغات وجود دارد و در همهٴ جای جهان شناخته می‌شود، در ایران تحت حاکمیت آخوندها به کلی متفاوت است. در ایران باید گفت اساساً حکومت، حکومت قاچاقچیان است.
واردات کالای قاچاق توسط عوامل و نهادهای حکومتی در حدی است که به‌نوشته خبرگزاری حکومتی مهر: ”از 114اسکله کشور کالای قاچاق به‌صورت رسمی وارد می‌شود (خبرگزاری مهر 22اردیبهشت 96)
در زمینه حجم قاچاق کالا، اظهارات یکی از اعضای مجلس ارتجاع به نام دهقان در تلویزیون رژیم کاملاً گویا است: «80درصد قاچاق از مبادی رسمی است». (تلویزیون شبکه خبر 12تیر 96)

حجم بالای قاچاق کالا درحاکمیت ولایت‌فقیه از عوامل مهم نابودی اقتصاد وتخریب تولید است که آثار مخرب و نابود کننده آن چنین است:
- نابودی و از بین بردن فرصتهای شغلی
- انهدام تولید از صنایع کوچک تا بزرگ
- فرار سرمایه یا تمرکز سرمایه‌ها در قاچاق که خودش به عوامل منفی قاچاق ضریب می‌زند.
- لطمه وآسیب به سلامت مردم با واردات کالاهایی که استاندارد بودن آنها قابل تأیید نیست به‌خصوص در مواردی مانند قاچاق دارو، مواد غذایی و لوازم بهداشتی و...

درحال حاضر دولت آخوند حسن روحانی مدعی است که قاچاق را تاحدی کنترل کرده است و در این رابطه جهانگیری معاون اول آخوند حسن روحانی در جریان سومین مناظره تلویزیونی در خیمه‌شب بازی انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید: ”متأسفانه در گذشته قاچاق کالا به‌شدت افزایش پیدا کرد، به‌طوری‌که ما وقتی دولت را تحویل گرفتیم، میزان قاچاق کالا طبق برآوردهایی که اعلام می‌شد، حدود 25میلیارد دلار بود. قاچاق در مقطع فعلی به حدود 12میلیارد دلار کاهش پیدا کرد“. (تلویزیون شبکه خبر 22اردیبهشت 96)
سخنگوی مبارزه با قاچاق کالا در کابینه آخوند روحانی نیز تلاش می‌کند با رقم سازی حرف رئیس خودش را اثبات کند.
وی در گفتگو با تلویزیون رژیم می‌گوید: ”طی این دوره ما شاهد 50درصد کاهش حجم قاچاق در کشور بودیم. الآن حجم قاچاق در سال 1395، ۱۲.۶میلیارد دلار بوده“.
در مقابل دهقان عضو مجلس ارتجاع از باند خامنه‌ای به‌دلیل تضاد منافع با باند روحانی،
پتة‌ اظهارات اسحاق جهانگیری و سخنگوی مباره با قاچاق کالا در دولت روحانی را روی آب می‌اندازد ومی‌گوید: ”یک آمار دقیق از صادرات کشورها به ایران روی سایت ترید مپ الآن منتشر شده که هرساله منتشر می‌شه، و یک واردات رسمی هم داریم که اونجا منتشر می‌شه، الآن تفاضل این دو رقم 22میلیارد دلاره، که البته اون آمار 12میلیارد دلار رو به چالش می‌کشه“.
مجری تلویزیون رژیم نیز در تأیید حرف او اضافه می‌کند: ”آمار نه ماهه و منتهی به آذرماه گذشته، 21میلیارد و 741میلیون دلار برمبنای همان ورود و خروج کالا، کالای قاچاق در کشور بوده“. (تلویزیون شبکه خبر 12تیر 96)
آخوند منتظری دادستان رژیم هم اعتراف می‌کند: ”نزدیک به 18هزار میلیارد تومان در سال 95 ما ارزش قاچاق کشف شده داشتیم چقدر حالا داریم چقدر وارد می‌شود من نمی‌دانم“. (تلویزیون شبکه خبر 14تیر 96)

بر اساس گزارشات زیادی از رسانه‌های رژیم و اعترافات مهره‌های آن میزان قاچاق کالا در ایران 25میلیارد دلار است، و حداکثر کشف قاچاق کالا 20درصد کل می‌باشد.

بنابراین ادعای دولت روحانی که میزان قاچاق کالا 12میلیارد دلار است، و این ادعا که این دولت حجم قاچاق کالا را کاهش داده است، یک هیاهوی تبلیغاتی بیش نیست.

نتیجه این‌که در حال حاضر قاچاق بالای 25میلیارد دلاری اقتصاد ایران تحت حاکمیت آخوندها را به‌شدت بیمار و زمین‌گیر کرده است. این وضعیت در شرایط تحریم در واقع به زمین‌گیر شدن کل نظام انجامیده و باید گفت که بیت ولایت و پاسداران جنایت گرچه در این سالیان ثروتهای مردم ایران را در ابعاد کلان به سرقت بردند، اما حالا دود انهدام تولید و نابودی اقتصادی به چشم خودشان هم رفته و به تضعیف پر شتاب تمامیت نظام انجامیده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات